Instrumentų meistrasMuzikos instrumentų gamyba susidomėjau prieš 20 metų, studijuodamas liaudies muziką Lietuvos muzikos akademijoje. Liaudies instrumentų eksperimentinės laboratorijos vedėjui Zigmui Armonui pasiūlius, pradėjau dirbti jo vadovaujamose muzikos instrumentų dirbtuvėse. Išstudijavau ne tik Lietuvos muziejų fonduose saugomus instrumentus, bet ir latvių, estų, karelų, rusų, suomių muziejų fonduose esamus muzikos instrumentus. Baigus studijas Lietuvos muzikos akademijoje pradėjau dirbti toje pat akademijoje, mokiau studentus groti etniniais muzikos instrumentais.
Esu etnoinstrumentologinių ekspedicijų, etnomuzikavimo kursų organizatorius – entuziastas. Surengiau muzikos instrumentų parodas ne tik Lietuvoje, bet ir Norvegijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje ir Anglijoje. Kadangi gerai pažįstu muziejų senųjų muzikos instrumentų rinkinius, gamindamas naujus instrumentus laikausi būdingų etninių ir regioninių tradicijų.
Šiuo metu gaminu pučiamuosius: įvairių derinimų lumzdelius, diatonines ir chromatines birbynes, ragus, trimitus, švilpas, ožragius, skudučius, labanoro dūdą; styginius: įvairių tipų kankles, psalterius, cimbolus, pūslinę; mušamuosius: būgnus, skrabalus, terkšles, kleketus. Su malonumu tiriu, populiarinu šiuos lietuvių liaudies instrumentus.

Egidijus Virbašius

 
© Egidijus Virbašius, dizainas Editor Titulinis  |  Kanklės  | Pučiamieji  |  Mušamieji  |  Apie autorių